Щодо програми національних обмінів

між регіонами України

Центр культурного менеджменту (Львів) за фінансування Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy, NED, США) з 1 жовтня 2015 року розпочали в Україні річну Програму національних обмінів, зорієнтовану на активних громадян, для яких інтенсивна співпраця та конструктивний діалог між різними регіонами України – сходом, заходом, центром, півднем і північчю – є важливою складовою розвитку країни.

Програма покликана сприяти всебічній співпраці соціально-активних громадян, насамперед молоді, на міжрегіональному рівні через:

- творче і терпиме переосмислення розмаїтої історичної та культурної спадщини;

- аналіз та переосмислення своєї індивідуальної та регіональної ідентичності;

- розвінчування навіяних пропагандою стереотипів;

- порозуміння і протистояння пропагандистським кліше;

- контакти між людьми;

- обміни досвідом, відчуттями, переживаннями, поглядами;

- спільні обговорення стратегії розвитку країни.

До участі в програмі запрошуються:

- молодіжні лідери, активісти, які хочуть поділитися своїми думками та ідеями зі своїми ровесниками в інших географічно-протилежних областях;

- громадські та культурні діячі, соціально активні люди, митці, журналісти, блогери, вчителі, викладачі, підприємці та усі, хто словом і ділом намагається змінити світ довкола себе.

Програма національних обмінів не має вікових обмежень – основним критерієм відбору буде якість пропонованих проектів та їх потенційний вплив на переосмислення подій в країні.

Приклади можливих форматів (перелік неповний):

- Зустрічі, дискусії у студентських клубах, коворкінгах, прес-клубах, конференц-залах, бібліотеках.

- Фотовиставки, презентації блогів, книжок, відеофільмів про важливі для країни спільні і спірні теми.

- Спільні журналістські міжрегіональні програми, публікації, серії інтерв’ю.

- Модеровані дискусії на тему особистої та регіональної ідентичності мешканців східних та західних областей України, героїв/взірців для наслідування, як ці герої формують нашу ідентичність та поведінку.

Обміни передбачають:

- підготовчий/адаптаційний період учасників після приїзду (2 дні), для неформальних зустрічей з колегами та друзями задля обміну інформацією та думками, обговорення запланованих заходів;

- реалізація запланованої програми візиту (1-3 дні);

- підсумування програми візиту із колегами, друзями, місцевою громадою (1-2 дні) –обговорення представленої програми, розбіжностей/подібностей у поглядах і трактуваннях, можливостей подальших дій.

Бюджет програми передбачає фінансову підтримку 50 обмінам тривалістю 5-7 днів. Максимальна сума гранту на здійснення обміну – 6000 грн., що включає витрати на дорогу, проживання та кошти, пов’язані з реалізацією пропонованих проектів.

Заявку на участь у Програмі просимо надіслати на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Конкурсний відбір учасників здійснюватиметься постійно з 1 жовтня 2015 року до 1 вересня 2016 року.