Додаток до рішення сесії

Кременецької міської ради

№ 515 від 07 липня 2016 року

Правила паркування
транспортних засобів на території м. Кременець1. Правила паркування транспортних засобів у місті Кременці (надалі – Правила) визначають єдиний порядок розміщення місць паркування та їх функціонування на території міста відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.09 № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів», Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про благоустрій населених пунктів», «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про місцеве самоврядування в Україні», Податкового кодексу України та розроблені з метою:
- підвищення рівня безпеки дорожнього руху, дисципліни водіїв та культури паркування автотранспортних засобів;
- поліпшення умов дорожнього руху шляхом впорядкування місць паркування, розвантаження центральних вулиць міста, збільшення пропускної спроможності їх проїжджої частини;
- урегулювання порядку сплати збору за місця для паркування  транспортних засобів.
 
2. Правила регламентують організацію та порядок паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах м. Кременець.
 
3. Дія Правил поширюється на осіб, які розміщують транспортні засоби на майданчиках для паркування (далі – користувачі), а також на суб’єктів господарювання, які утримують такі майданчики.
 
4. Правила не регулюють питання організації та порядку надання послуг із зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок, мопедів та причепів), що належать громадянам та юридичним особам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, організація та порядок надання яких встановлені Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.01. 1996 № 115.
 
5.У цих Правилах терміни вживаються у такому значенні:
5.1 Автоматичний в’їзний та виїзний термінал – система пристроїв, яка призначена для пропуску (випуску) транспортних засобів на місця (з місць) паркування і може бути обладнана приладом для сплати за користування місцем паркування.
5.2 Вартість послуг з утримання майданчика для платного паркування – економічно обґрунтовані витрати оператора під час надання послуг з утримання майданчика для платного паркування.
5.3 Відведений майданчик для паркування – площа території (землі), відведена міською радою для платного паркування транспортних засобів, розміщена в межах проїжджої частини вулиці, дороги або тротуару та обладнана відповідно до вимог законодавства, цього Положення.
5.4 Збір за паркування – місцевий збір за місця для паркування транспортних засобів відповідно до чинного законодавства.
5.5 Місце паркування – місце стоянки одного транспортного засобу на майданчику для паркування, позначене дорожньою розміткою відповідно до Правил дорожнього руху.
5.6 Оператор паркування – суб’єкт господарювання, який організовує та провадить діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.
5.7 Паркування – розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування. Може бути платним або безоплатним.
5.8 Паркувальний автомат – технічний пристрій, призначений для сплати за користування місцем паркування за допомогою спеціальних платіжних карток та готівкою.
5.9 Плата за користування місцем паркування – сплачується користувачем за можливість розміщення транспортного засобу на майданчику для паркування.
5.10 Платіжний документ – паркувальний талон або фіскальний чек, який посвідчує сплату за користування місцем паркування.
5.11 Спеціально обладнаний майданчик для паркування – місце для платного паркування транспортних засобів, яке знаходиться за межами проїжджої частини вулиці, дороги або тротуару та обладнане відповідно до вимог законодавства, цього Положення.
6. Порядок улаштування відведених майданчиків для паркування.
6.1. Підставою влаштування відведеного майданчика для паркування є рішення міської ради.
6.2. Відведений майданчик для паркування позначається дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїжджій частині і бордюрі, який відокремлює проїжджу частину від пішохідної.
6.3. Забороняється влаштування платних місць паркування на визначених земельних ділянках закладів охорони здоров'я, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, кладовищ, установ органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, внутрішніх справ, судів, прокуратур, податкових органів, інших служб міста, які здійснюють погоджувальні та дозвільні процедури, в місцях розвороту та відстою пасажирського транспорту загального користування у кінцевих зупиночних пунктах, на вулицях із двома смугами руху завширшки менш як 7,5 метра.
6.4. Суб'єкти господарювання, які здійснюють організацію паркування на відведених майданчиках для паркування та спеціально обладнаних майданчиках для паркування, повинні дотримуватися вимог постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.09 № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів», чинного законодавства та цього Положення.
6.5. На майданчиках для платного паркування обов’язково облаштовуються місця передбаченого стандартами розміру (в обсязі 10 відсотків від загальної кількості, але не менш як одне місце), позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять.
7. Оператори паркування:
- забезпечують своєчасну сплату збору за паркування та інших відрахувань згідно з чинним законодавством та цим Положенням;
- використовують місця паркування за призначенням та обладнують їх відповідно до вимог цього Положення, Правил дорожнього руху, норм, нормативів і стандартів з урахуванням безпеки дорожнього руху;
- у доступному для користувачів місці зазначають режим роботи майданчика для паркування, розміщують інформацію про оператора паркування (найменування, адреса, контактні телефони), розмір плати за користування місцем паркування, спосіб оплати (готівковий або безготівковий);
- інформують користувачів щодо необхідності дотримання ними цього Положення;
- утримують територію та під’їзні шляхи до місць паркування у належному технічному та санітарному стані;
- дотримуються вимог чинного законодавства, цього Положення, умов договорів на право влаштування та експлуатації відведених майданчиків для паркування та контролюють їх виконання користувачами;
- повідомляють уповноважений орган відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Кременець про наявність порушень та необхідність реагування з їх боку;
- організовують навчання робітників, які обслуговують місця паркування, та безоплатно забезпечують їх спеціальним одягом з метою забезпечення безпеки під час виконання ними службових обов’язків, а також безпеки дорожнього руху;
- вживають заходів до неплатників за користування місцями паркування відповідно до чинного законодавства;
- не відповідають за збереження транспортних засобів, розміщених у місцях паркування (окрім спеціально обладнаних автостоянок);
- організовують в’їзд, виїзд і паркування транспортних засобів відповідно до Правил дорожнього руху, не створюючи завад рухомому транспорту, не завдаючи пошкоджень дорожньому покриттю.
8. Користувач зобов’язаний:
- дотримуватися вимог цього Положення, Правил дорожнього руху, нормативно-правових актів у сфері паркування та благоустрою, санітарних норм на території місць паркування;
- своєчасно здійснювати оплату за користування місцем паркування та протягом 10 хвилин після закінчення оплаченого часу паркування звільнити місце паркування;
- поставити транспортний засіб на місце паркування відповідно до дорожньої розмітки та дорожніх знаків з дотриманням вимог Правил дорожнього руху;
- розмістити у лівому нижньому куті лобового скла транспортного засобу платіжний документ так, щоб забезпечити його видимість для перевірки.
8.1. Користувач, який порушує Правила дорожнього руху, Правила благоустрою у м. Кременець, відмовляється від виконання вимог працівників оператора паркування, обумовлених цим Положенням, притягується до відповідальності згідно з чинним законодавством.
9. Пільги щодо користування місцями для паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування транспортних засобів.
9.1. Право безоплатного паркування на місцях для паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування транспортних засобів мають:
- користувачі службових та спеціальних транспортних засобів із службовими державними номерними знаками під час виконання прямих службових обов'язків у зоні майданчиків для платного паркування транспортних засобів;
- користувачі транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди війни, інваліди з дитинства, інваліди I-II групи опорно-рухового апарату, учасники бойових дій, постраждалі І-ІІ категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять, за умови розміщення на лобовому склі транспортного засобу відповідного розпізнавального знака або пред’явлення відповідного посвідчення.
10. Відповідальність за повноту і правильність обчислення, своєчасність подання податкового розрахунку та перерахування збору за паркування до місцевого бюджету покладається на суб'єктів господарювання-операторів паркування відповідно до чинного законодавства України, контроль щодо сплати збору – на державну податкову інспекцію в Тернопільській області.

                                                                      Додаток до рішення сесії Кременецької міської ради

                                                                      №___ від  

Порядок
проведення конкурсу з визначення суб’єктів господарювання – операторів паркування на території м. Кременець1. Загальні положення
 
1.1. Порядок проведення конкурсу з визначення операторів паркування (надалі - Порядок) розроблено відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 03.12.09 № 1342 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів» з метою впорядкування організації та проведення конкурсів з визначення підприємств, установ, організацій (далі - оператори), які залучаються балансоутримувачами майданчиків для паркування транспортних засобів для забезпечення паркування транспортних засобів.
За цим Порядком також організовуються та проводяться конкурси з визначення підприємств, установ, організацій, які залучаються балансоутримувачами для утримання та своєчасного ремонту майданчиків для паркування транспортних засобів. У такому випадку вимоги до учасників конкурсу визначаються конкурсною комісією одночасно з визначенням умов конкурсу.
1.2. Виконком Кременецької міської ради виступає організатором конкурсу і здійснює матеріально-технічне забезпечення проведення конкурсу та роботи конкурсної комісії.
1.3. Конкурс з визначення операторів (надалі - конкурс) проводиться за ініціативою балансоутримувача майданчику для паркування транспортних засобів.
1.4. Конкурс полягає у визначенні оператора, який відповідає всім умовам конкурсу, визначеним конкурсною комісією, надав пропозиції про найменший розмір плати за надані ним послуги та ліпші умови забезпечення паркування транспортних засобів на майданчику для паркування.
1.5. Учасниками конкурсу можуть бути підприємства, установи, організації, фізичні особи – підприємці, які мають необхідну матеріально-технічну базу.
 
2.Умови конкурсу
 
2.1. Інформація про проведення конкурсу формується і публікується в газеті «Діалог» не пізніше ніж за 20 (двадцять) календарних днів до дати проведення конкурсу.
2.2. Всі умови конкурсу визначаються конкурсною комісією.
2.3. Опублікована інформація про майданчик для паркування, для забезпечення паркування транспортних засобів на якому підлягає залученню за конкурсом оператора, повинна містити такі відомості:
- найменування організатора конкурсу, його юридична адреса, посадові особи організатора конкурсу, уповноважені здійснювати зв'язок з учасниками, номер телефону, місце отримання документації від учасників конкурсу та час роботи;
- назва та відомості про майданчик для паркування, його місцезнаходження, загальну площу, технічне облаштування, кількість місць для паркування транспортних засобів, режим роботи, розмір плати за паркування транспортних засобів;   
- найменування балансоутримувача майданчика для паркування, його юридична адреса, номер телефону;
- кінцевий термін прийняття пропозицій учасників конкурсу;
- дата, час та місце проведення конкурсу;
- основні вимоги до конкурсантів;
- основні вимоги до умов матеріально-технічної бази, спеціалістів необхідної кваліфікації;
- термін, на який буде залучатися агент;
- інформацію щодо осіб, які не допускаються до участі в конкурсі;
- інші додаткові умови, визначені комісією.
2.4. Для участі в конкурсі учасники подають до виконкому Кременецької міської ради заяву про участь у конкурсі за формою, встановленою організатором конкурсу, та документи:
- копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, посвідчену нотаріально;
- копії установчих документів, посвідчені нотаріально;
- копію довідки ЄДРПОУ, посвідчену нотаріально;
- оригінал виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- довідку, складену у довільній формі, яка містить відомості про підприємство (реквізити, керівництво, досвід діяльності, матеріально-технічну базу, спеціалістів тощо);
- відомості про фінансовий стан (платоспроможність) учасника конкурсу;
- пропозиції щодо виконання умов конкурсу.
2.5. Додаткові відомості та документи, які вимагаються конкурсною комісією, надаються за згодою заявника.
2.6. Усі учасники конкурсу подають зобов'язання щодо виконання умов конкурсу.
2.7. Пропозиції надаються у конвертах з написом «На конкурс», запечатаних печаткою учасника конкурсу або особистим підписом, і не можуть бути гіршими, ніж початкові умови, запропоновані конкурсною комісією. До дати проведення конкурсу конверти з пропозиціями зберігаються у голови конкурсної комісії. Конверти розпечатуються на засіданні конкурсної комісії у присутності конкурсантів, які письмово підтверджують, що конверти були неушкоджені.
2.8. Конкурсна комісія має право відмовити особі брати участь у конкурсі, якщо подані нею матеріали не відповідають вимогам цього Порядку та умовам конкурсу.
2.9. Приймання заяв на участь у конкурсі здійснюється з дати публікації оголошення про його проведення, кінцевий термін прийняття заяв - за 3 дні до дати проведення конкурсу, визначеної в публікації.
2.10. Відомості про учасників конкурсу заносяться у книгу реєстрації
окремо щодо кожного майданчика для паркування, який виноситься на конкурс.
2.11. Відомості про учасників конкурсу, кількість учасників та пропозиції учасників щодо умов конкурсу не підлягають розголошенню до визначення остаточного переможця.
2.12. До початку проведення конкурсу кожен учасник повинен бути ознайомлений з правилами проведення конкурсу.
3. Конкурсна комісія
3.1. Конкурс проводиться комісією з визначення операторів (далі — конкурсна комісія).
3.2. Конкурсна комісія визначається в складі 10 (десяти) осіб. До складу конкурсної комісії не можуть входити представники суб’єктів господарювання, які є учасниками конкурсу. Склад конкурсної комісії затверджується виконавчим комітетом Кременецької міської ради.
3.3. Кожен член комісії, що увійшов до її складу, при прийнятті рішень має один голос.
3.4. Конкурсна комісія у дводенний термін після її створення визначає умови та процедуру проведення конкурсів, які затверджуються відповідним протоколом.
3.5. Основними функціями конкурсної комісії є:
- визначення умов та термінів проведення конкурсів;
-ознайомлення учасників конкурсу із запропонованими майданчиками для паркування;
- приймання від учасників конкурсу заяв на участь у ньому;
- вимагання додаткових відомостей та документів від учасників
конкурсу в разі необхідності;
- реєстрація поданих заяв;
- розгляд пропозицій учасників конкурсу;
- протокольне визначення переможця конкурсу.
3.6. Конкурсна комісія під час своєї діяльності має право звертатися до підприємств, установ, закладів міста за консультаціями та щодо надання
необхідних даних, зокрема про майданчики для паркування.
3.7. Керує діяльністю конкурсної комісії та організовує її роботу голова конкурсної комісії.
Голова конкурсної комісії в межах своєї компетенції:
-    скликає засідання комісії;   
-    головує на засіданнях;
-    має право давати доручення членам комісії;
-    організовує підготовку матеріалів на її розгляд;
- має вирішальний голос, якщо під час прийняття рішення про визначення переможця конкурсу голоси членів комісії розділились порівну.
У разі відсутності голови конкурсної комісії його обов’язки виконує один із членів конкурсної комісії, визначений головою конкурсної комісії.
3.8. Секретар конкурсної комісії:
- за дорученням голови конкурсної комісії сповіщає її членів про проведення засідань конкурсної комісії та порядок денний;
- реєструє подані на конкурс документи у журналі обліку;
- веде реєстрацію вхідної та вихідної документації;
- доводить до відома голови конкурсної комісії інформацію щодо стану підготовки до проведення конкурсу;
- оформлює протоколи засідань конкурсної комісії;
- виконує інші доручення голови конкурсної комісії.
3.9. Засідання конкурсної комісії є правомочним за умови наявності кворуму (більше половини членів конкурсної комісії).
3.10. Конкурс   здійснюється   в один  етап,   на  якому   визначається
переможець, згідно з умовами конкурсу та зобов'язаннями його учасників.
3.11. Засідання конкурсної комісії є закритими. У разі потреби отримання додаткової інформації конкурсна комісія має право заслухати на своїх засіданнях пояснення учасників конкурсу.
3.12. Комісія визначає переможця конкурсу відкритим голосуванням простою більшістю голосів від загального складу комісії. У разі рівної кількості голосів «за» та «проти», голос голови конкурсної комісії є вирішальним.
3.13. Функції конкурсної комісії щодо кожного окремого об’єкта припиняються:
- у разі відсутності заяв про участь у конкурсі - з оголошеного кінцевого терміну прийняття пропозицій учасників конкурсу;
- у разі проведення конкурсу - з дати укладання балансоутримувачем договору з переможцем конкурсу.
4. Порядок проведення конкурсу та оформлення його результатів
4.1. Конкурсна комісія визначає переможця за найкращими пропозиціями, відповідно до п. 1.5 цього Порядку.
Якщо при відкритті запечатаних конвертів виявилося, що учасники конкурсу, які відповідно до поданих пропозицій можуть бути визнані переможцями, подали однакові пропозиції, то ці учасники конкурсу на цьому ж засіданні можуть надати додаткові пропозиції у письмовому вигляді щодо участі в забезпеченні охорони громадського порядку на території міста; тощо.
4.2. За   результатами   конкурсу   визначається   переможець,   про   що
повідомляється всім учасникам конкурсу відразу після його завершення.
У разі надходження заяви лише від одного учасника, пропозиції якого відповідають умовам конкурсу, з особою, яка її подала, балансоутримувачем укладається договір. У разі відсутності пропозицій, які відповідали б умовам конкурсу, конкурс вважається таким, що не відбувся. Інформація про учасника конкурсу та умови конкурсу по цьому майданчику для паркування відображається в протоколі.
4.3. Після  закінчення  засідання  конкурсною комісією складається
протокол, у якому зазначаються такі відомості:
-    відомості про учасників;
-    умови конкурсу;
-    пропозиції учасників конкурсу;
-    обґрунтування вибору переможця конкурсу;
-    результати конкурсу.     
4.4. Протокол підписується всіма членами конкурсної комісії, які взяли участь у голосуванні, і затверджується головою комісії у день проведення конкурсу. Результати конкурсу публікуються у газеті «Діалог».
 
4.5. Виконком Кременецької міської ради протягом 20 календарних днів з дати проведення конкурсу забезпечує укладання балансоутримувачем з переможцем конкурсу договору, який обов’язково має містити зобов’язання агента щодо виконання всіх умов конкурсу.
4.6. У разі відмови переможця конкурсу від укладання договору з балансоутримувачем конкурс проводиться повторно.    
4.7. Конкурсна документація зберігається протягом терміну дії договору та не підлягає поверненню учасникам конкурсу.