Коли отримано квитанцію про відмову у реєстрації податкової накладної

При зупиненні реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платнику податку протягом оперативного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі)квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Квитанція є підтвердженням зупинення реєстрації.

            Згідно з п.п.201.16.1 п.201.16 ст.201 ПКУ у квитанції зазначається, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень або копії документів(за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

            Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017р. №567.

            Згідно з п.п.201.16.2 п.201.16 ст.201 ПКУ письмові пояснення або копії документів, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов»язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування. Документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії ДФС.

            Письмові пояснення або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до пп.201.16.2 п.201.16 ст.201 ПКУ, розглядаються комісією ДФС.

            Зазначена комісія приймає рішення про:

-          Реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН;

-          Відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, яку надсилають платнику податків протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, наданих відповідно до пп.201.16.2 п.201.16 ст.201 ПКУ.

При відмові у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник може оскаржити дане рішення в адміністративному або судовому порядку.

Щоб правильно розподілити алкогольні напої у додатках

Податкове зобов»язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5% об»ємних одиниць та більше зазначаються платниками АП у розділі А «Податкові зобов»язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5% об»ємних одиниць та більше» декларації акцизного податку.

            У Додатку 1 «Розрахунок суми акцизного податку з підакцизних товарів(продукції)на які встановлено специфічні ставки акцизного податку до Декларації вказуються коди товарів (продукції), на які ст. 215 ПКУ встановлено специфічні ставки акцизного податку.

            У Додатку 3 «Розрахунок сум акцизного податку з алкогольних напоїв» до Декларації вказуються коди алкогольних напоїв, на які п.п.215.3.1 п.215.3 ст.215 ПКУ встановлено ставки акцизного податку при виробництві яких використовується спирт етиловий, призначений для переробки на алкогольні напої та отриманий виробниками відповідно до норм ст..225 ПКУ (горілка, настойки, лікери, слабоалкогольні напої).

            Нагадаємо, що форму декларації акцизного податку, Порядок її заповнення та надання затверджені наказом Мінфіну від 23.01.2015р. №14.

            Кошти з рахунку «спрощенця» відкритого для підприємницької діяльності перераховано на рахунок члена сім»ї: що з ПДФО

Відповідно до норм інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, поточні банківські рахунки для фізичних осіб-резидентів поділяються на:поточні рахунки фізичних осіб підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

            Згідно з п.292.1 ст.292 ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного)періоду в грошовій формі (готівковій або безготівковій; матеріальній або нематеріальній формі), визначеній п.292.3 ст.292 ПКУ.

            Кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи підприємця-платника єдиного податку з врахуванням вимог ст..292 ПКУ.

            Згідно з абз.2 п.174.6 ст.174 ПКУ доходи у вигляді дарунка, нараховані(виплачені)платнику податку юридичною особою або фізичною особою підприємцем оподатковуються на загальних підставах, передбачених ПКУ для оподаткування додаткового блага.

            При цьому, відповідно до п.п.168.1.1 п.168.1 ст.168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує)оподаткований дохід на користь платника податку, зобов»язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставкою, визначеною ст..167 ПКУ (18 відсотків).

            Пунктом 176.2 ст.176 ПКУ передбачено, що особи які мають статус податкових агентів, зобов»язані, зокрема, своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати до бюджету податок з доходів, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу.

Платники Тернопільщини у 1 півріччі оскаржили 31 податкове повідомлення рішення

            Впродовж 6 місяців 2017 року від платників податків Тернопільщини до ГУ ДФС області на розгляд в адміністративному порядку надійшло 18 первинних скарг, в яких оскаржено 31 рішення. Порівняно з аналогічним періодом 2016 року кількість скарг, що надійшла на розгляд управління, зменшилась на 28, а кількість оскаржених рішень – на 21 одницю. За відповідний термін ГУ ДФС у Тернопільській області розглянуто 75 скарг платників податків на 92 рішення. За результатами розгляду скарг з початку року залишено без змін 90 рішень на загальну суму понад 58 млн.388,9 тис.грн., скасовано повністю 2 рішення на суму 8,86 млн.грн.

            У червні до ГУ ДФС Тернопільщини надійшла 1 скарга, в якій юридичною особою оскаржено 1 податкове повідомлення-рішення з ПДВ, скаргу залишено без розгляду. За цей період ДФС України розглянуто  3 скарги, залишено без змін 4 рішення на суму 129.51 тис.гривень.